1 Ekim 2014 Çarşamba

Sony'nin daha önceden gün yüzüne çıkan çalışmaları bize gösteriyordu ki firma kavisli sensör üretme peşinde. Bu sensör sayesinde merkezde ve özellikle köşelerde daha keskin görüntü elde etmek mümkün olacak. Bu konuda yaptığı çalışmalar 2 kulvarda da son hız ilerlemekteyken ilk meyvelerini bugün haber alıyoruz.Quesabesde'nin yaptığı röportaja göre Sony'den Mr. Aoki'nin değindiği bazı noktalar:

1- Sony bir çok önemli yeni kamera geliştirmekte fakat bu seneki Photokina'nın zamanı duyurmak için uygun değildi.

2-Sony öncelikle acil ihtiyaçlar nedeniyle lens duyurularına eğilmiş durumda.

3-Asıl eforumuzu FF E-mount kameralara harcıyoruz ama elbette APS-C E-Mount kameralarımız ve lenslerimiz de olacak gelecekte.

4-Herhangi bir orta format ya da a7'nin yüksek çözünürlüklü versiyonu hakkında sorulduğunda ise Sony gelecek ürünler hakkında yorum yapamayacaklarını ama "yenilikçi" ürünler üzerinde çalıştıklarını belirtmiş.

5-Aoki aynı zamanda SLT üzerine çalıştıklarını da belirtmiş ama gelecek ürünler hakkında tabii ki bir bilgi paylaşmamış.

6-En önemli doğrulama/kısım ise "Perfume-Selfie" KW1 kamerasında kavisli sensör olduğu!

Bir başka nokta ise bu konuda ilk bilgileri alan yerlerden sonyalpharumors aynı kaynaktan çok yakında Full Frame (FF) RX'in de kavisli sensörle geleceğini belirtiyor, bakalım o da gerçek olacak mı?0 yorum:

Yorum Gönder